ISM studentai „Cognizant“ paslaugų centre matavosi verslo konsultanto kėdę

Prie ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto tarptautinių verslo partnerių rato rudenį prisijungusi įmonė „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ suteikė universiteto studentams galimybę pasimatuoti verslo konsultanto kėdę ir įgyti praktinės organizacijų konsultavimo patirties.

ISM trečiojo kurso studentai šį pavasarį turėjo galimybę studijuoti „Verslo konsultavimas“ projekto dalyką, kurio metu įgijo praktinės verslo konsultavimo patirties ir susipažino su užsienio kapitalo įmonių verslo ypatumais.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studijų prorektorės prof. dr. Viltės Auruškevičienės teigimu, verslą studijuojantiesiems yra svarbu ir būtina gebėti komunikuoti keliomis užsienio kalbomis, taip pat studijų metu „prisiliesti“ prie tarptautinių verslo organizacijų ir tiesiogiai bendrauti bei mokytis su aukščiausio lygio tarptautinių kompanijų vadovais.

„ISM universiteto studentai turi išskirtinę galimybę ne tik mokytis norvegų kalbos, bet ir iš arčiau pažinti norvegų įmonių verslo kultūrą. Džiaugiamės, kad šiemet ISM universiteto studentai turėjo išskirtinę galimybę rengti konsultavimo projektus vienai iš pasaulyje pirmaujančių profesionalių paslaugų įmonių „Cognizant“. Neabejojame, kad tokių tarptautinių kampanijų, kaip „Cognizant“ finansinė parama studentų projektams parodo, kad verslo ir universiteto bendradarbiavimo nauda yra abipusė“, – įsitikinusi prof. dr. V. Auruškevičienė.

Nauda abipusė

ISM dėstytojos ir projekto vadovės doc. dr. Ievos Augutytės-Kvedaravičienės teigimu, glaudus ISM universiteto bendradarbiavimas su verslo atstovais yra įprastas ir dažnai praktikuojamas reiškinys ugdant jaunąją ekonomistų, vadybininkų ir būsimų verslininkų kartą.

„Bendradarbiavimas su „Cognizant“ prasidėjo prieš kelis metus. Iš pradžių surengėme bendrą paskaitą su studijų dalyko „Organizacijos elgsena“ studentais, tada bendruomenės viduje sutarėme, kad rengsime atskirą dalyką „Verslo konsultavimas“, kuriam verslo atvejį paruoš įmonė. Verslo atvejo unikalumas – realiu metu vykstantys įvykiai, realios užduotys, kurias tuo pat metu sprendė ir įmonės  „Cognizant“ konsultantai“, – sakė I. Augutytė-Kvedaravičienė.

Dėstytoja džiaugėsi, kad studentai buvo labai kūrybiški ir įdėjo itin daug darbo bei pastangų. Geriausi darbai išsiskyrė analizės gilumu, plačiu požiūriu į verslo atvejį.

„Įmonės atstovai puikiai įvertino mūsų studentus ir tai visai nekeista. Per tokį trumpą laiką, vos 8 savaites, buvo padarytas didžiulis darbas, įdėta labai daug pastangų. Taigi, labai didžiuojuosi mūsų studentais, įrodžiusiais, kad jiems nėra jokių kliūčių, ir kaip patys įvardijo,  kuo didesni iššūkiai, tuo didesnė motyvacija stengtis ir viską atlikti kuo geriau“, – įspūdžiais dalijosi docentė.

Dėstytojai antrino ir trečiojo kurso ISM bakalauro studijų Finansų studentė Agota Leliugaitė, kuri šią patirtį įvardijo, kaip vieną iš įdomiausių ir itin praktiškų dalykų viso pusmečio metu.

„Po intensyvių 8 mokymosi savaičių studijų dalyko supratau, koks chaotiškas kartais gali būti konsultanto darbas, tačiau tuo pat metu gavome ir daug pamokų bei įžvalgų, kaip su tuo chaotiškumu susidoroti. Per paskutinę paskaitą turėjome klientui pristatyti savo rezultatus ir rekomendacijas, kaip spręsti problemą, apibrėžtą verslo simuliacijoje. Esu įsitikinusi, kad kiekvienas studentas išsinešė daug daugiau nei tai. Paskutinę paskaitą taip pat skyrėme laiko atgaliniam ryšiui gauti. Buvo labai įdomu išgirsti, kaip visą procesą vertina „Cognizant“ atstovai, su kuriais visą laiką ir bendradarbiavome. Pasirodo, kad visų grupių rezultatai pralenkė jų lūkesčius ir mes, studentai, sugebėjome sukurti jiems tikros pridėtinės vertės. Atgalinio ryšio sesijos metu sužinojome, kad kurso metu mokėmės ne tik mes, bet ir jie patys. Būdami su mumis daug ko išmokoׅ“, – džiaugėsi trečiakursė.

„Cognizant“ yra viena iš pasaulyje pirmaujančių profesionalių paslaugų įmonių, kuri restruktūrizuoja klientų verslo, veiklos ir technologijų modelius skaitmeninei erai. Įmonė iš Lietuvos teikia paslaugas bendrovėms Šiaurės šalyse. Jau antrus metus su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu bendradarbiaujanti kompanija „Cognizant“ remia norvegų verslo kalbos kursus bei yra įsteigusi dvi „100 talentų“ stipendijas, skatinančias verslo ir akademinio pasaulio integraciją bei sudarančias sąlygas didesniam skaičiui puikiais balais mokyklas baigusių jaunuolių nemokamai gauti aukščiausios kokybės mokslą Lietuvoje.